Yra nemažai pavyzdžių, kai dabar laikomos klasikinės knygos ar kino filmai nebuvo taip jau gerai vertinami jų išleidimo metu. Pvz už legendinį Kubrick’o siaubo filmą „The Shining“ režisierius buvo nominuotas prasčiausio metų režisieriaus titului.
To paties namo tokio pačio išplanavimo butai ir skirtingi žmonių gyvenimai: https://mymodernmet.com/bogdan-girbovan-apartment-series/
Žmogus, kuris nusipirko „auksinį bilietą“ ir skraidė avialinijomis beveik 30 metų, pakol šį bilietą iš jo atėmė, nes avialinijoms jis kainavo daug daugiau, nei bet kas tikėjosi.
Yra išties nemažai bandymų patobulinti mūsų naudojamą Grigaliaus kalendorių ir tai nestebina - jis yra per daug komplikuotas ir visiškai neintuityvus. Vienas iš tokių patobulinimų yra "Pasaulio kalendorius", kuris buvo pasiūlytas 1930-aisiais.
Pagrindinis šio kalendoriaus principas - vienodi ketvirčiai po 91 dieną, bei 2 papildomos išskirtinės dienos, skirtos poilsiui. Kam viso to reikia - kalendoriaus vientisumas, vienodumas. Atliekant statistinę analizę lyginti ne tik ketvirčius, bet ir skirtingus tų pačių metų laikotarpius tampa daug paprasčiau, nes kalendorius tiesiog nebesikeičia.
Gamintojai visada suranda kūrybiškų būdų, kaip galima apeiti reguliacines taisykles. Vienas iš labai gerų pavyzdžių, puikiai žinomi Tic Tac saldainiai, kurie pagaminti daugiausiai vien tik iš cukraus:
Since US federal regulations state that if a single serving contains less than 0.5 g of sugars it is allowable to express the amount of sugar in a serving as zero, and since a single serving of Tic Tacs is a single Tic Tac, Tic Tacs are labeled in the US as containing zero sugar.
Išties ilgą laiką 69-ųjų Apollo 10 komandos pokalbių transcriptai buvo konfidencialūs. Tačiau dabar jie laisvai prieinami ir galima atrasti tikrų perliukų:
Gamification – tai kai į sistemą įtraukiami žaidimų elementai, siekiant padidinti įsitraukimą, motyvaciją. Pvz fitneso programos kuriose gaunate archievment’us jei periodiškai bėgiojate. Štai Švedija testavosi sistemą, kai žmonės, kurie vairuoja taisyklingai, automatiškai įrašomi dalyvauti loterijoje, kurios prizas surenkamas iš baudų mokėtojų.
Sovietų Sąjungos aukštumose savo nuosavą automobilį turėjo tik 30 žmonių iš 1000, tad praktiškai visas judėjimas miestuose buvo viešuoju transportu.
Demonstruoti santvarkos didybei buvo įrengiamos išties įspūdingos, didelės ir talpios metro stotys. Ir nepaisant išties didelių srautų jos kupinos milžiniškų kolonų, arkų, liustrų, marmuro, bronzos ir aukso. Labiau primena muziejų ar posh hotelius, o ne viešojo transporto sustojimus. Dažnu atveju tai vienos įspūdingesnių miesto dalių.
Turistai apsilankę Islandijoje pabandė nusiųsti laišką, tačiau nežinodami konkretaus vietos adreso, tiesiog nupiešė nedidelė žemėlapį ant voko. Ir suveikė! Laiškas pasiekė savo adresatą ;)
Kinijos masteliai yra tiesiog kitokie. Pavyzdžiui, kai bankrutuoja eilinis dviračių share'ingas, tai rezultate gauname 70 000 dviračių kapinyną: