reanimated, modern turi omenyje Metro aplinką? Jei taip, tai atkrenta pusė Windows UI, kas HDD užima ganėtinai daug. Neatrodo labai efektyvu ir naudinga. Surface dabar keikiamas už tai, kad reklamuojama 64 GB talpa iš tiesų yra beveik dvigubai mažesnė.
Labiausiai klausimą kelčiau ar turėtų didžiausias pakeitimas OS būti target’intas į dar mažą rinką? Kodėl jie iš karto bandė sujungti visas platformas į vieną aplinką?
Štai suinstaliavus Windows 8 tau reikės visur atsisakinėti Metro programėlių, nes atidarant, pvz., paveiksliukus, juos siūlys atidaryti su Metro programėlėm.
Dėl akumuliatoriaus – galbūt tie išnaudojimai kokiai nors specifinei procesorių serijai, kaip kad Intel Atom? Nes būtent baterijos testą (filmo žiūrėjimas) atlikinėjau kartu su pateiktais testų, bet nepamatęs daugiau 10 min. skirtumo nė vienoje iš šių OS, nusprendžiau jo visai neįtraukti.
Taip – tinklo plokštės ir WiFi adapterio tvarkyklių man instaliuoti taip pat nereikėjo. Tačiau vaizdo kameros, Bluetooth, „touchpad’o“ ir dar kelių kitų nerado net per Windows Update. „Multitouch“ taip ir nepavyko priversti veikti. Tuo tarpu naudojant Windows 7 viskas turėjo Microsoft duotas tvarkykles iš karto, išskyrus tinklo plokštę ir WiFi adapterį. O įranga ne tokia jau ir sena – vos 1.5 metų. Esminis dalykas tas, kad net 2 metų nesulaukusios įrangos natyvų palaikymą jie jau nutraukė. „Gražu“.
Taip – Windows 8 esminiai pakeitimai buvo „ateičiai“ – įrenginiams, kurie dabar rinkoje užima labai mažą dalį. Kitaip sakant, Microsoft nesitaikė į jau esančius vartotojus. Manau, kad tai labai ryžtingas žingsnis, turint omenyje stiprius atgarsius po Windows Vista ir vis didėjančius vartotojų srautus link Apple ir Linux pusių. Per pastaruosius metus mano lankomame universitete Apple produktai kaip grybai po lietaus… O Microsoft daro tokias nesąmones.
Kad stabilesni nepasakyčiau – tiek Windows 7, tiek Windows 8 man asmeniškai veikė stabiliai, bet nusiskundimų dėl Windows 8 stabilumo iš pažįstamų girdėjau daugiau nei iš Windows 7 per tokį patį laikotarpį nuo paleidimo. Dėl atminties – taip pat, dar šiandien pažįstamas skundėsi, kad Windows 8 naudoja daugiau atminties. Žinoma, tai lašas jūroje. Galbūt tiesa, bet nesakyčiau, kad reikšmingai. Reikėtų daugiau testavimo ir palyginimo.
O kaip buvo pergalvotas darbo su procesais scenarijus?
Natyvus VHD palaikymas jau buvo Windows 7. USB 3.0 palaikė ir Windows 7, o ar palaiko vos suinstaliavus sistemą tai klausimas grįžta vėlgi prie to ar tavo įrangos tvarkyklės jau būna Windows 8. „Multitouch“ technologijų palaikymo padidinimas yra lašas jūroje – juk Windows 7 turėjo geresnį Speech Recognition ir Microsoft manė, kad tai yra ateities kompiuterio valdymas? O kiek žmonių jį naudoja šiandien?
Be to, juk žmonės bėga prie Apple ir Linux produktų ne todėl, kad jų kompiuteriuose trūksta apps’ų, interaktyvumo ar kad jie kasdien sėdėdami prie savo kompiuterio negali dirbti su multitouch ekranu? Čia grynai aklas šovimas į rinką, spėjant, kad jai to reikia, nes kažkas rinkoje jau „making profits“, vietoj to, kad išspręstų esančias problemas ir išlaikytų esančius vartotojus.
Aišku, manau, dar vieną problemą Metro UI sprendžia – Windows Phone programėlių trūkumą. Dabar programuotojų susidomėjimas jų kūrimu ir apskritai žmonių susidomėjimas šia mobilia OS turėtų būti bent šiek tiek didesnis.
Kas dėl geresnio darbo su keliais monitoriais – anksčiau buvo pilnai išsprendžiama Windows 7 su viena maža programėle. Dabar dar neteko bandyti Windows 8 su keliais ekranais, bet esu tikras, kad Microsoft nenustebins savo patobulinimais DPI scaling’e. Ar jį bent kiek patvarkė, ar ir toliau skirtingo dydžio vaizdus teks žiūrėti, arba kęsti iškraipytas detales? Dėl 3D – tas tai tikrai privalumas.
O šiaip – taip, Windows 8 nėra bloga OS (tuo labiau, kad net patys testai rodo tik pagreitėjimą), kaip ir sakiau įrašo pabaigoje – tiesiog, jei iki šiol naudojote Windows 7, tai turbūt neturėsite daug noro pereiti prie Windows 8, nes per prievartą kišama MetroUI tikriausiai nebus maloni naudoti be lietimui jautraus ekrano. Skonio reikalas, todėl ir sakau „turbūt“, „tikriausiai“.