Kompensacijos už vėluojantį skrydį išmušimo instrukcija

By Andriulis

a) Pačiame oro uoste, vėluojant skrydžiui, bangų nekelt, skundų formų neprašyt, ramiai kentėt. Prasmės aiškintis, rėkti, skelbti teises nėra - darbuotojai lygiai taip pat užsiknisę, kaip tu. Niekas ten tau nepadės, ir neturi padėti.

c) Tai veikia tik Europos Sąjungoje:

Visoms avialinijoms, skrendančioms iš EU Visoms EU registruotoms avialinijoms.

Jei vėlavo Dulles - JFK, ir dėl to praleidai JFK - LHR, niekam neįdomu. Nes ne EU.

Jei skridai iš Bangkoko į Europą su Thai, negalioja, nes ne iš EU, ir Thai nėra EU avialinijos.

e) Už bagažo problemas gausi iki 1220 EUR (tiek turbūt tik tada, kai dings visiškai, ko beveik nebūna).

f) Už vėlavimus tarp EU ir ne EU: 1,500 km or less - €250 1,500 - 3,500 km - €400 over 3,500 km - €600

g) Už vėlavimus EU viduje: 1,500 km or less - €250 over 1,500 km - €400

Vėlavimas yra vėlavimas NUO NUMATYTO ATVYKIMO LAIKO. Pavyzdys - skrendi iš Vilniaus į Briuselį per Varšuvą, LOT bilietas su persėdimu. LOT vėluoja tik 45 min, bet praleidi jungimą, ir į Briuselį atskrendi ne 10, kaip turėjai, o 12:15. Таi - jau daugiau nei dviejų valandų vėlavimas. Žmonės dažnai painioja, ir žiūri, kiek vėlavo išvykimas - žiūrėti reikia, KIEK VĖLAVO ATVYKIMAS.

Svarbu - jei jie davė kitą skrydį ir/ar viešbutį - kompensacija vis tiek priklauso. Nes jie turi IR parvežti, IR susimokėti. Dažnai žmonės mano, kad jei gavai kitą skrydį, niekas nebepriklauso.

h) Jei vėluoja atskristi mažiau nei dvi valandas, niekas tau nepriklauso, nekelk bangų.

i) Jei skridai kokiais Malajais, rašei graudų laišką ir tau neatsako, siųsk užpildyta kliauzos formą - va kliauzos formos linkas - http://ec.europa.eu/…/complain_form/eu_complaint_form_en.pdf – į tos šalies, į kurią buvo reisas Civilinės Aviacijos Administraciją - pvz. skridai iš Paryžiaus į Seulą su Korean, jie nieko neatsako - siunti formą į prancūzų CAA, įdedi į CC korėjiečius ir dar lietuvius dėl viso ko, kad baisiau būtų. Po to jau gali rūrinti prancūzus, nes jau jie atsakingi už koriejiečių rūrinimą. Nes EU. Bijoti ir kuklintis nereikia.

j) Kai rašai kliauzą, nerašyk savo emocijų ir patirto vargo, niekam neįdomu tie tavo jausmyčiai. Geriau tiksliai surašyk visus laikus, paminkėk E261, parašyk sumą, tada jie pajus, kad tu ne lochas, ir kad esi tai daręs, ir išsisukti nepavyks.

Avialinijos nuolat bando išsisukinėti, naudoja delsimo taktikas, atsikalbinėjimus - reikia nepasiduoti, jie filtruoja silpnavalius. Mes - ne silpnavaliai.

k) Visada gali kreiptis į Lietuvos CAA ir tau privalės padėti, už tai mes jiems mokam, ir šiaip jie neturi ką veikti.

l) Jei nemoki angliškai pildyti formų ir rašyti emailų, tai ir skraidyti tau nereikia.

m) Dažnai užtenka tik emailo, kuriame nurodyta, kad kopija ėjo ir į CAA - man tos EU formos neprireikė niekad, iš kart išsigąsta ir susimoka. Jei neatsako, tada siųsti formos skaną.

Ir dar - negražu E261 naudoti ant lietuviškų avialinijų. Aš niekada neclaiminau iš Air Lituanica, nei iš kitų mūsiškiu. Lupkim užsieniečius, ne savus.

Emailo templeitas čia.

To: Turkish Airlines Copy: Civil Aviation Administration of the Republic of Lithuania

Dear Sir or Madam, I am writing due to my delayed flight on January 14th, 2015, flight number TK1408 from Vilnius to Istanbul.

The flight was delayed for 3+ hours, arriving in Istanbul at 20:20. Due to this I missed my connection to Sofia and had to spend the night in Istanbul, taking the morning flight at 7:50am to Sofia (TK1027). Flight distance between Vilnius and Istanbul exceeds 1500km and the total delay to final destination exceeded 12 hours. Therefore, I believe I am entitled to a compensation by the airline. Please let me know if you need any additional documentation for my compensation to go through.

I can also send you a filled in Air Passenger Rights EU Complaint Form on Passenger right in case of denied boarding, downgrading, cancellation or long delay of their flight under Regulation (EC) 261/2004).

Last updated