Kūrybingumas

Creativity is inspecting and introspecting components from everything around us.

  • tags: #creativity


Manau, jog kūrybingumas nėra kažkas labiau ypatingo nei idėjų, minčių apjungimas naujais būdais. Kitaip tariant Everything Is A Remix. Arba, kaip Samas yra sakęs "Visos dainos jau sudainuotos, tik ne visi pinigai dar paimti".

Remix'ą galima apibūdinti trimis žodžiais:

  • Copy

  • Transform

  • Combine

Tokiais pačiais žodžiais, ko gero galima apibūdinti ir kūrybingumą bendrąja prasme. Visi turime unikalių žinių, patirčių. Domimės visiškai skirtingomis temomis, esame matę skirtingus dalykus, mus veikia skirtingi pomėgiai, aplinka ir charakteriai. Tad nenuostabu, kad net susidūrę su panašia medžiaga, mes ją priimame ir panaudojame visiškai skirtingai.

Pvz. kokioje 8-toje klasėje mūsų klasė važiavo į ekskursiją ir aplankėme Vilnių. Buvome keletoje skirtingų objektų, įskaitant ir TV bokštą. Vėliau, po kelionės, lietuvių kalbos mokytoja namų darbams nurodė aprašyti televizijos bokštą. Kitą pamoką mano ir dviejų merginų darbai buvai atrinkti ir perskaityti prieš klasę, nes mokytojai tai pasirodė labai geras 3 skirtingų stilių pavyzdys: faktinis, literatūrinis ir publicistinis. Tad nors ir mes važiavome tą pačią kelionę, sėdėjome tame pačiame autobuse ir buvome lygiai tame pačiame bokšte, bet gavosi 3 visiškai kardinaliai besiskiriantys rašinėliai. Lygiai taip perskaičius straipsnį jums ir man kyla visiškai skirtingos mintys, mes jas skirtingai apdorotume, panaudotume ir gautume skirtingą rezultatą.

Jeigu į kūrybingumą žiūrėti iš šios pusės, tai gerokai nustekena mintį, jog turi būti apdovanotas, gabus, jog galėtum išsiskirti, vadintis "kūrybingu". Visi gali atrasti įdomių tarpusavio sąsajų, idėjų, sujungti taškus tarpusavyje įdomiais būdais. Skirtumas tik tame, kad praleidžiame skirtingą laiko kiekį tas mintis išreikšdami. O tai veikia panašiai, kaip raumuo: kuo daugiau tuo užsiimi - tuo geriau gaunasi. Nuo to, kaip gerai moki visą tai išreikšti, priklauso kaip lengvai seksis kitiems tai suprasti ir priimti.

Creativity is just connecting things. When you ask creative people how they did something, they feel a little guilty because they didn’t really do it, they just saw something. It seemed obvious to them after a while. —Steve Jobs

Plagijavimas yra tada, kai tiesiog pasisavinamas kito žmogaus darbas. O jei pamatei idėją, ji tau sukėlė reakciją, naujų minčių ir tai perteiki kitiems per savo prizmę - tai jau ne turinio pasisavinimas, o tiesiog įprastinė kūryba.

Rašymas

exurb1a yra nuostabus Youtube kanalas, kuriantis egzistencinių novelių stiliaus video, su smagiomis metaforomis ir juokeliais, tad man šis stilius "sueina" labai puikiai. Vienas naujausių jo video yra apie rašymą. Man, kaip žmogui, kuriam patinka rašyti, šios jo mintys, patarimai apie rašymą pasirodė labai pažįstamos.

We live in the minds we don't understand but one doesn't have to understand the machine to determine the optimal conditions for use. It just takes a bit of experimentation and self observation.

Inovacijos

Jeff Bezos once said:

Invention requires a long-term willingness to be misunderstood. You do something that you genuinely believe in, that you have conviction about, but for a long period of time, well-meaning people may criticize that effort … if you really have conviction that they’re not right, you need to have that long-term willingness to be misunderstood. It’s a key part of invention.

Big breakthroughs typically follow a seven-step path:

  • First, no one’s heard of you.

  • Then they’ve heard of you but think you’re nuts.

  • Then they understand your product, but think it has no opportunity.

  • Then they view your product as a toy.

  • Then they see it as an amazing toy.

  • Then they start using it.

  • Then they couldn’t imagine life without it.

This process can take decades. It rarely takes less than several years.

It takes a brilliance to change the world. It takes something else entirely to wait patiently for people to notice.

It takes 30 years for a new idea to seep into the culture. Technology does not drive change. It is our collective response to the options and opportunities presented by technology that drives change.

Last updated