Buy it for life

www.buyforlifeproducts.com

Buy it for life (BIFL) kategorijos produktų nereikia priiminėti tiesiogine to žodžio prasme. Asmeniškai aš apie juos galvoju ne kaip "buy once and keep forever", o tiesiog patvarumu, kokybiškumu, rankų darbu ar dėmesiu detalėms pasižyminčius daiktus, kuriais gali pasikliauti ir džiaugtis išties ilgą laiko tarpą. Tai tarsi kontrastas įprastiniams ir dažniausiai sutinkamiems vartotojiškosios kultūros produktams, kurie pagaminti greitai ir pigiai ir kuriems sugedus - jie tiesiog išmetami.

BIFL kategorijos daiktai dažniausiai pasižymi išties aukštomis kainomis, tačiau laikausi požiūrio, jog geriau pataupyti ir nusipirkti vieną gerą daiktą, kuris tave išties džiugins, nei pirkinėtis tokius iš "šiaip sau" kategorijos ir kaitalioti juos dažnai.

Žinoma, ne visoms produktų grupėms toks statutas yra aktualus - dalies naudojamų daiktų kokybė mums tiesiog visiškai nerūpi ir be jokių skrupulų juos metame lauk ir perkame naujus, o taipogi kai kuriose produktų srityse BIFL produktai gali kainuoti tiek daug, jog jų pirkimas tiesiog nėra prasmingas ir užtenka nusipirkti geriausią biudžetinį variantą ir šis visiškai išpildys savo paskirtį. Tačiau kokybės verta ieškoti ten, su kuo susiduriame kiekvieną dieną. Ilgalaikiu laikotarpiu tai gali sudaryti išties milžinišką skirtumą. Tai puikiai apibūdina mėgiama citata: "You are either in your bed or in your shoes, so it pays to invest in both".

Pradedant ieškoti tokių produktų - tenka pasikapstyti ir paaukoti gan nemažai laiko, tad štai mano progresas:

Kategorija

Gaminys

Runner up

Apatiniai

Mack Weldon AIRKNITx

MeUndies

Batai

Red Wing Heritage

Timberland, Converse, Panama Jack

Cast iron (ketaus arba liaudiškai špižinė) keptuvė

Le Creuset signature

Lodge

Food Storage Containers

OXO Pop (dry)

Rubbermaid (leakproof)

Garso stiprintuvas

Musical Fidelity M5si

Kojinės

Darn Tough

Smart Wool

Multi-tool

Leatherman Wave+

Patalinė

Bedroom Mood

DreamOn

Patefonas

Rega Planar 1

Peiliai

Wüsthof Classic Ikon

Victorinox

Puodai (dutch oven)

Le Creuset round

Lodge

Puodai (regular)

WMF Quality One

Cuisinart

Termosas

Zojirushi

Žiebtuvėlis

Zippo