Showerthoughts

2019-05-28

 • Bet kokia liga yra mirtina, jei teisingai googlini.

2019-05-25

 • Vat ko trūksta man podcast'ų appsuose - galimybės share'inti tik tam tikrą įrašo ištrauką, galimybės ją išsisaugoti, archyvuoti, na ir pasirašyti papildomus note'us, kilusias mintis, pastebėjimus. Žinoma, visą tai galima padaryti vienokiais ar kitokiais būdais, pvz pasinaudojant išorinėmis programomis, tačiau kaip visada - kad tai taptų mano workflow, turi būti kuo mažiau kliūčių, trinties.

2019-05-18

 • Jeigu vyrai galėtų tapti nėščiais, tai nė nereikia abejoti, jog abortai ne tik, kad būtų legalūs visur, tačiau ir būtų prieinami kiekvienoje degalinėje, o aborto klinikos galėtų turėti mėnesines narystes.

2019-05-17

 • Kiekvienas elektroninis ir buities įrenginys turėtų lengvai pasiekiamoje vietoje turėti QR kodą, kuris vestų tiesiai į instrukcijas.

2019-05-04

 • Jeigu kas nors norėtų padaryti rimtą Youtube konkurentą, tai vieną geresnių šansų turėtų kompanija sukūrusi PornHub. Turint video saitą, kuriame per mėnesį apsilanko per 100 mln vartotojų, jie jau tikrai turi išdirbę tiek knowledge tiek ir infrastruktūrą.

2019-04-25

 • Vienas pagrindinių aspektų, kuom pranaši finansinė nepriklausomybė - galimybė galvoti apie pinigus lygiai tiek pat, kiek apie vandenį iš krano. It's just there, kai prisireikia.

2019-04-23

 • Norėtųsi, jog būti galima susikoncentruoti ir nereikėtų mėtytis, kad užtektų vieno vienintelio serviso, kuriame būtų galima žymėtis, kaupti ir įsivertinti mėgiamus serialus, filmus, anime, podcastus, žaidimus, mangas, knygas ir pan. Blogiausia, kad jei toks servisas net ir atsirastų, tai ko gero nepasitikėčiau, nes visada būtų riziką, jog jis tiesiog užsidarys. Dėl šios priežasties sunku rasti alternatyvą tokiems įsišaknijusiems servisams, kaip IMDB, kuris veikia be problemų jau beveik 30 metų!

2019-04-22

 • Norėtųsi turėti kelionių apps'ą kuriame žymėtumeisi kokiose vietose buvai ir kaip tau ten patiko ir su laiku machine learning algoritmai išmoktų apie tavo pomėgius. Tuomet pradedant naujos kelionės planavimą, jis tau sudarytų preleminarų planą ne iš tų vietų, kurios toje vietovėje yra žymiausios/populiariausios, o būtent iš labiausiai atitinkančių tavo interesus.

2019-04-15

 • Žiūrint filmus dažnai tenka susidurti su situacija, kai ekrane pasirodo aktorius, kurį tikrai kažkur jau esi matęs, tačiau na niekaip negali prisiminti pavardės ar kur jis konkrečiai vaidino. Ir tada ši mintis vis kamuoja, niekaip negali išmesti iš galvos ir tiesiog mėgautis filmu. Tenka siekti telefono, googlinti žiūrimo filmo pavadinimą, ieškoti to aktoriaus IMDB sąraše ir radus - eiti į jo profilio puslapį ir peržiūrėti filmų sąrašą, kad surasti kur gi galėjai jį matyti. Šiais AI, visual recognition ir Shazam'o laikais galėtų būti apps'as, kur nukreipus kamerą į ekraną iškarto parodytų trumpą to aktoriaus info. O dar geriau, jei visas šis funkcionalumas būtų tiesiog grotuvo pauzės ekrane. Sustabdai ant scenos kur tas aktorius ir ekrane iškarto rodoma pavardė, kelios foto ir vaidintų filmų sąrašas.

2019-04-12

 • Vienas ryškus skirtumas tarp vyrų ir moterų yra tai, kad kai moteris paprašo pauostyti, dažniausiai tai kvepia maloniai.

2019-04-11

 • Rezultate kinų siena, kurios paskirtis buvo apsaugoti šalį nuo svetimšalių, ko gero jų pritraukė tik dar daugiau.

2019-04-10

 • Neišnaudota Maps'ų galimybė: Google visgi pirmiausia yra reklamos kompanija, tad vietoj to, jog būtų tušuojami reklaminiai stendai ir parduotuvių vitrinos Street View'e, būtų galima tai pardavinėti kaip reklaminį plotą ir įstatinėti ten banerius.

2019-04-08

 • Playstation pulteliai turi vieną man labai patinkančią funkciją - ausinių lizdą. Patyliukais žaisti dažniausiai nėra taip smagu, o kai tai darai vėlai vakare - daug garso nepaturėsi. Tad ausinės pajungtos prie pultelio būna pats tas. Būtų visai šaunu turėti identišką funkcionalumą ir įprastiniuose televizijos pulteliuose. Pasileidai kokį filmą, Netflix'ą ar youtube'ą per teliką, o ausines prie pultelio ir gali žiūrėti, kad ir ką ten tokio gėdingo suplanavai.

2019-04-03

 • Netflix'as. Stebėtina, kai servisas, turintis 140 mln. prenumeratorių visiškai neturi jokių social funkcijų. Jokių draugų, followerių, feed'ų ar viešai prieinamų film list'ų. Gan refreshing, šiais, hyper social interneto laikais. Na ir dar gi be reklamos. Ir nors tikrai nesu už ją, bet manau, kad reklamos galimybes tikrai galima išnaudot. Pvz: papildomas planas su reklamomis filmo/serialo pradžioje ir pabaigoje ir priklausomai nuo peržiūrėtų reklamų kiekio per mėnesį, sumažėja sekančio mėnesio sąskaita. Tiesa, tokį modelį ko gero būtų galima taikyti silpnesnės ekonomikos šalims, kaip prenumeratorių kiekį skatinančią priemonę, tačiau akivaizdu, jog jei šis modelis imtų veikti JAV, Kanadoje ir UK, tai smarkiai kirsteltų per Netflix kišenę.

  P.s. Netflix'ui tikrai trūksta "skip autoplay trailers" opcijos.

2019-04-02

 • Kad jau apie prenumeratas... Sporto klubas, kurio mėnesinės įmokos mažėja su kiekvienu apsilankymu. Nors pradinis mėnuo būtų brangesnis nei įprastinė standartinė įmoka, tačiau dažnai ir reguliariai lankant, sekančių mėnesių kaina palaipsniui mažėja, kol pasiekia gan žemai nustatytą limitą. Sporto klubai vis vien ženklią dalį užsidirba iš papildomų paslaugų, visokios mitybos, treniruočių programos, trenerių konsultacijos ir pan. Žmonių, kurie lanko išties reguliariai be jokių pertaukų nėra tiek daug, o iš visų kitų, ypač iš tų, kurie užsidega noru sportuoti, pavaikšto mėnesį ar du ir meta, su tokiu modeliu būtų galima pasipelnyti dar ir daugiau.

2019-04-01

 • Šiais subscription'ų laikais stebina, jog nėra išpopuliarėjusios restoranų prenumeratos. Pvz.: pasirinktomis dienomis pristatomas maistas į namus, ala "Asian fridays" ir pan. Veiktų lb gerai savaitgaliais ir dėl žmonių, kurie tiesiog nenori galvoti apie maistą. Kitas pvz: prenumerata restorano dienos pietums. Vartotojai pritraukaukiami 15% mažesne suma, nei išleistų per mėnesį. Privalumas ne tik dėl nuolaidos, bet ir dėl patogumo, jog nereikia susimokėti kiekvieną kartą valgant. Restorano pajamingumas nesumažėja dėl economics of scale bei dėlto, jog prenumeratorių lankomumas visvien nebūtų 100%, o pajamingumas galbūt net ir padidėtų, nes pririštas klientas mažiau tikėtina eis valgyti pietų kažkur kitur.

2019-03-31

 • Įvedus vieną nedidelį apribojimą, pažinčių portalų dinamika, manau, pasisuktų į labiau teigiamą pusę: apribojimas parašyti tik vienam naujam žmogui per dieną. Merginoms toks pakeitimas reikštų, kad susilauktų mažesnio kiekio žinučių, kur vyrukas spammina tą pačią žinutę kiekvienai "labiau sexy" merginai, tikintis, kad kažkuri vilsis atrašyti į jo "Labas, gražuole". Vaikinams tai reikštų, kad dalis merginų pradėtų susilaukti žinučių kur kas rečiau ir būtų labiau motyvuotos parašyti pačios. Na o portalui tai būtų dar vienas feature'sas, kuris skatintų premium pirkimą.

2019-03-23

 • Galėtų būti Waze pobūdžio apps'as, kuris realiu laiku rodytų barų ar renginių užimtumą. Naudojimo pavyzdys: -Davai varom į "Square Voyage & Wine" (išgalvotas hipsteriško baro pavyzdys) pachekina apps'ą: overcrowded -Ai gal geriau einam pas mane latte iš avokadų atsigersim

2019-03-09

 • Idėja food delivery apps’ams: jeigu kažkas užsisakinėja maistą 1km atstumu nuo tavęs, gauni notification’ą, jog gausi nuolaidą ar nemokamą pristatymą jeigu taipogi ką nors užsisakysi per artimiausias 5min